Jóga

CEFBA902-F8A8-4CDD-94EF-AF07BB3C145B.jpeg

Čtvrtek, otevřená lekce, od 19:00 do 20:00 hodin

Tato hodina pro začátečníky je určena především všem, jenž s jógou začínají, ale na své si přijdou i ti, kteří se chtějí naučit správné provádění ásán, trénovat dechové praktiky, nicméně klasická Hatha jógová praxe je zcela neláká.

Při čtvrteční začátečnické praxi se tedy nebudeme stroze držet Hatha jógových pravidel, náležitostí a více poplujeme na vlně intuitivního plynutí praxe. Tedy. Jednou se necháme unášet na vlnách poklidu, pomalosti, výdrže. Jindy přišlápneme pedály a otestujeme naše nabité zkušenosti. Osvětlíme si obyčejný sed i potrénujeme pozdravy slunci. Jóga pro začátečníky má přízvisko-rozmanitost.

Kapacita sálu je omezena na 12 osob.

BE130594-4CBE-464E-BDD1-90D0227201E4.jpeg

Čtvrtek, otevřená lekce, od 17:30 do 18:30 hodin, viz kalendář.

Lekce, kdy nikdy nevíme dopředu, co nás čeká.

Lekce, která je plně oddána právě probíhajícímu okamžiku.

Lekce, kdy do poslední minuty nevíme, jakým směrem se bude ubírat.

Toto je naladění čtvrteční praxe.

Hodina je určena pro každého, kdo se nebojí a má rád překvapení. Jednou se potrápíme při silové lekci, jindy si odpočineme u příjemného protahování a nebo si dokonce nastíníme techniky z jinove či kundalini praxe. Čtvrteční hodina, je hodina vajíčka Kinder surprise. Víme, že máme před sebou praxi jógy. Však jaká ve skutečnosti bude, zjistíme, až ji otevřeme.

Maximální počet osob je 12.

68868A23-6EBE-4B70-A0A4-0B7ADC55633F.jpeg

Pondělí, otevřená lekce, od 17:30 do 18:30 hodin, viz kalendář.

V začátku týdne jsme ještě plni sil, proto si při pondělku můžeme řádně potrápit naše těla.

Lekce Vinyasa/dynamická jóga je otevřená hodina určena jogínům spíše mírně pokročilým. Však vítaný je u nás úplně každý.

Méně se zde věnujeme základům jógy, a o to více cvičíme. Lekce je vždy zaměřená na jiné svalové skupiny, avšak vždy se snažím o protažení celého těla. Jednotlivé ásany se dynamicky střídají (někdy plujeme více na vlně posilovací, jindy lehce pilatesové či více protahující formě), ovšem vždy dbáme na správně vedený dech, aktivaci středu těla a na konci lekce zaslouženě odpočíváme při relaxaci.

Kapacita sálu je omezena na 12 osob. Svá místa si můžete rezervovat.

8E365D40-ACA6-4376-A73A-31C725A2582F.jpeg

Středa, od 18:30 do 20:00 hodin, patří Hatha józe a všem, jenž s jógou začínají. Otevřená lekce.

Naše společné setkání bude trvat 1,5 hodiny a nač se můžete těšit?

Praxe se ponese v klidnějším a pomalejším rytmu. Budeme se učit jednotlivé ásany. Povídat si (samozřejmě během cvičení), jak je provádět správně, na co si dát pozor a také se budeme učit práci s dechem. Náš dech a jeho účinky budeme studovat skrze různá pranajámická cvičení, která probíhají ke konci lekce. Jóga a dech patří neodmyslitelně k sobě, proto budeme trénovat oba tyto aspekty (fyzické i dechové cvičení) a snažit se o to, aby splynuly v jeden harmonický celek.

Půjdeme společně, step by step, krok za krokem, beze spěchu či přehnaných nároků sami na sebe. Budeme se učit naslouchat svému tělu a respektovat jej.

Kapacita sálu je omezena. Cvičíme v příjemné skupince max. 12 lidí. Lekce je otevřená.

F5404D7B-1E34-460F-9DB8-844383BB7FE9.jpeg

Už jste někdy zkoušeli cvičit jógu po tmě?

Na této speciální lekci si to můžete vyzkoušet.

Záměrem naší praxe bude hluboké nacítění se na vlastní tělo, dech i pocity. Budeme cvičit velmi jemnou jinovou jógu, proto není potřeba být zdatným jógínem, pouze mít touhu a chuť být sami se sebou v plné síle. Praxe nabízí zcela nový úhel pohledu vnímání ásan. Neboť vyřadíme-li zrak, jako jeden z hlavních smyslových orgánů, má naše intuice, pocity, ale i mysl možnost pracovat zcela odlišně. Jóga po tmě je jakási introspekce do hlubin našeho átma (tedy duše). Velmi často se stává, že po překonání počátečních obav, se praktikant dokáže lépe spojit s tím, jak skutečně vnímá sám sebe, své fyzické tělo. Dokáže rozlišit hlas ega, od hlasu srdce a mnohem častěji si dovolí jej následovat.

Jóga po tmě, jako každá silně introspektivní jóga, může být zážitkem zajímavým, někdy možná emočně náročným, však zcela jistě velmi obohacujícím.

Jedná se o nedělní lekci, ve frekvenci 1× za měsíc, trvá 1,5 hodiny a termín naleznete vždy v kalendáři. Cena je 200 Kč.

Nepotřebuje na ni žádné speciální pomůcky. Pouze pohodlné oblečení a pití.

Jóga po tmě se koná v uzavřené skupině a proto je lekci nutné předem zarezervovat. Rezervaci můžete provést přes kontaktní formulář, e-mail či telefonicky. Poté budete vyzvání k uhrazení lekce. Pokyny k platbě obdržíte od lektora po potvrzení rezervace. Pakliže se stane, že se lekce nebudete moci zúčastnit, je možné vaši rezervaci zrušit a to nejpozději 2 dny dopředu. V tomto případě vám bude platba vrácena. Při pozdější omluvě, uhrazená částka propadá ve prospěch centra.

Provázet jógovou praxí vás bude Lenka.

763E5544-69BE-4B38-9F6D-E50809EAA879.jpeg

Je možnost si u nás objednat také individuální či firemní lekce.

V případě zájmu, mne prosím kontaktujte, např. přes kontaktní formulář, v záložce kontakt.

Pro možnost velké variability těchto lekcí, je potřeba vaše požadavky a mé možnosti individuálně prodebatovat.